Saint Lucia's Day in Sweden      Saint Lucia's Day is observed on the 13th of December. Its modern day celebration is generally associated with Sweden and Norway but is also observed in other countries.


13 Aralık İskandinavya’da  Saint Lucia günü. Yılbaşı yaklaştıkça İsveç'te her yer süsleniyor ve herkes yılbaşı havasına giriyor.  Saint Lucia gününde kilisede konserler veriliyor ve konseri ilk defa gören için çok dikkat çekici ve farklı geliyor. Çünkü  Saint Lucia konserinde şarkı söyleyenlerin elinde mum ve en öndeki kızın başında mumdan taç oluyor ve koro halinde şarkılar söyleniyor. Bir nevi gelenek olmuş burada. Ayrıca İsveççe özgü yılbaşı geleneklerinden ve sadece yılbaşında bulabileceğiniz glögg içeceği(sıcak şarap) ve ginger kurabiyelerini unutmamak lazım.
 

What is the Saint Lucia day?


Saint Lucia Day Concert

Ben Yusuf Arslan. Kısaca Acı bir kahve tadında blogunun yazarı, yüksek mühendis, posta pulu koleksiyoncusu, pikapların çoğu tozlu raflara kaldırılsa da plaksever ve yeni yerleri gezip görmeyi seven biriyim. Daha Fazlası

PAYLAŞ

BENZER YAYINLAR

SONRAKİ YAZI
« ÖNCEKİ YAZI
ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI »

Yazıma yorum yapabilmeniz için daha önceden hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Herhangi bir hesabınız yoksa anonim olarak da yorum yapabilirsiniz.