Hakkımdakişisel blog yazarı
Merhaba!
     Ben Yusuf Arslan. 
Zaman geçip gidiyor ve insan yazarken daha iyi anlıyor kendi benliğini, bunun üzerine üç yılı aşkın süredir blog yazmaktayım. Yazıyorum ki bunlar bir yerde kalsın. Şu an eğitimime yüksek lisans yaparak devam etmekteyim. Üniversite eğitimim sırasında Linnaeus üniversitesinde değişim öğrencisi olarak İsveç'te 5 ay yaşadım. Blogumu orada yazmaya karar verdim. Avrupa'nın birçok şehrini gezme fırsatım oldu. Farklı ülkelerdeki insanların yaşayışlarını ve kültürlerini tanımayı severim. Hayat hızlı bir şekilde geçerken anı yakalamak için bu pencereden sizlere anılarımı ve tavsiyelerimi yazıya dökmeye çalışıyorum. Aynı zamanda Dünya'yı daha çok gezmek için fırsat kolluyorum. Ne demiş St. Augustine

"Dünya bir kitaptır, gezmeyenler sadece bir sayfasını okur."

Herkese iyi yaşamlar dilerim...

Şimdiye kadar gerçekleştirdiğim seyahatler: 
İsveç: Stockholm, Göteborg, Malmö, Växjö, Älmhult, Huskvarna, Kosta, Oskarshamn, Nybro ,Mjölby ,Alvesta
Danimarka: Kopenhag
Estonya: Tallinn 
İspanya: Barcelona
Fransa: Paris
Rusya: Moskova
            
Hakkımda Kim Ne Demiş?

"Eğlenceli yazıların yanında yaşamını kesitlerle aktaran arslanyusuf.net, blogger dünyasının bilinen ismi. Ve şair ekliyor acı bir kahve tadında.."
 Efendimblog - 16.02.2017

"Mutlaka size de soran olmuştur zaman zaman bana sordukları gibi neden blog yazıyorsun diye soruyorlar. Ben kısa ve öz olarak sevdiğim için diyorum, Yusuf Arslan bu konuyu 'Blog yazıyorsak bir sebebi var' yazısıyla çok güzel açıklamış."
BlogGokhanTekin - 31.12.2016

"Her konuda kendine özgü bakışıyla, bencesi de en hoş yazıları Avrupa gezileri, özellikle İsveç Erasmus."
Sade ve Derin - 16.05.2016

"Blogunun adı 'Acı Bir Kahve Tadında' Kendi deneyimlerini, maceralarını, bildiklerini, öğrendiklerini, duygularını paylaştığı sıcak,içten bir blog. Herkesin ilgisini çekebilecek bir şeyler mutlaka vardır. Ziyaret etmeniz dileklerimle..."

"Sevgili Yusuf Arslan ise kendi adını taşıyan blogunda gıpta ettiğim seyyah özelliği ile gidip gördüğü gezdiği yerlerden izlenimlerini paylaşıyor. Uzun soluklu bir blogu var ve yayın skalası, paylaştığı konular çok çeşitli. Blogunu keşfettikten sonra ilgiyle takip etmeye başladım." 

 

"Kendisinin blogu da çok sıcak, acı bir kahve tadında dese de inanmayın, güzel bir tat, gidip bir görün bana hak vereceksiniz ;)" 

 

"Erasmusla gezmeye başlamış, bir daha da bırakamamış :) Gördüğü güzel yerleri, yurtdışı maceralarını blogunda paylaşıyor. Yurtdışına çıkacak olanlara da tavsiyelerde bulunuyor hep"