HakkımdaMerhaba!
     Ben Yusuf Arslan. Zaman geçip gidiyor ve insan yazarken daha iyi anlıyor kendi benliğini, bunun üzerine on yılı aşkın süredir blog yazmaktayım. Yazıyorum ki bunlar bir yerde kalsın. Şu an eğitimime doktora yaparak devam etmekteyim. Üniversite lisans eğitimim sırasında Linnaeus üniversitesinde değişim öğrencisi olarak İsveç'te beş ay yaşadım. Bloğumu İsveç'in yani İskandinavya'nın uzun bir gecesinde 11 Eylül 2012'de yazmaya karar verdim. Blog başlığına bakarsanız kahvesever biri olduğumu zaten anlarsınız. Posta pulu koleksiyoncusu, pikapların çoğu tozlu raflara kaldırılsa da plaksever ve yeni yerleri gezip görmeyi seven biriyim. Avrupa'nın birçok şehrini gezme fırsatım oldu. Farklı ülkelerdeki insanları tanımaya, yaşayışlarını anlamaya çalışırım. Hayat hızlı bir şekilde geçerken anı yakalamak için bu pencereden sizlere anılarımı ve tavsiyelerimi yazıya dökmeye çalışıyorum. Aynı zamanda Dünyayı daha çok gezmek için fırsat kolluyorum. Ne demiş St. Augustine

"Dünya bir kitaptır, gezmeyenler sadece bir sayfasını okur."

Herkese iyi yaşamlar dilerim...

Şimdiye kadar gerçekleştirdiğim seyahatler: 
İsveç: Stockholm, Göteborg, Malmö, Växjö, Älmhult, Huskvarna, Kosta, Oskarshamn, Nybro ,Mjölby ,Alvesta
Danimarka: Kopenhag
Estonya: Tallinn 
İspanya: Barcelona
Fransa: Paris
Rusya: Moskova
            
Hakkımda Kim Ne Demiş?
 

Momentos bloğunun yazarı Sezer Özşen'in Radyo Momentos adlı podcast kanalında ''Blog  Dünyasında Bu Hafta'' adlı podcast yayınında bloğum tanıtıldı.
Radyo Momentos -  11.08.2022 


Bana sorarsanız Acı Bir Kahve Tadında çok güzel bir geleceği olan bir blog. İyi ki blog aleminde var dediklerimden. Resimlerini ve yazı başlıklarını da çok başarılı buluyorum. Kişisel bir blogda olması gereken her şey var. Henüz uğramadıysanız mutlaka gidin ve okuyun derim.
Deli Kızın Bohçası - 27.10.2017

"Eğlenceli yazıların yanında yaşamını kesitlerle aktaran arslanyusuf.net, blogger dünyasının bilinen ismi. Ve şair ekliyor acı bir kahve tadında.."
 Efendimblog - 16.02.2017

"Mutlaka size de soran olmuştur zaman zaman bana sordukları gibi neden blog yazıyorsun diye soruyorlar. Ben kısa ve öz olarak sevdiğim için diyorum, Yusuf Arslan bu konuyu 'Blog yazıyorsak bir sebebi var' yazısıyla çok güzel açıklamış."
Blog Gökhan Tekin - 31.12.2016

"Her konuda kendine özgü bakışıyla, bencesi de en hoş yazıları Avrupa gezileri, özellikle İsveç Erasmus."
Sade ve Derin - 16.05.2016

"Blogunun adı 'Acı Bir Kahve Tadında' Kendi deneyimlerini, maceralarını, bildiklerini, öğrendiklerini, duygularını paylaştığı sıcak,içten bir blog. Herkesin ilgisini çekebilecek bir şeyler mutlaka vardır. Ziyaret etmeniz dileklerimle..."

"Sevgili Yusuf Arslan ise kendi adını taşıyan blogunda gıpta ettiğim seyyah özelliği ile gidip gördüğü gezdiği yerlerden izlenimlerini paylaşıyor. Uzun soluklu bir blogu var ve yayın skalası, paylaştığı konular çok çeşitli. Blogunu keşfettikten sonra ilgiyle takip etmeye başladım." 

 

"Kendisinin blogu da çok sıcak, acı bir kahve tadında dese de inanmayın, güzel bir tat, gidip bir görün bana hak vereceksiniz ;)" 

 

"Erasmusla gezmeye başlamış, bir daha da bırakamamış :) Gördüğü güzel yerleri, yurtdışı maceralarını blogunda paylaşıyor. Yurtdışına çıkacak olanlara da tavsiyelerde bulunuyor hep"