ONLARIN GARFIELD KEDİSİ VARSA BİZİM DE KÖTÜ KEDİ ŞERAFETTİN KEDİMİZ VAR

     
Animasyon Filmi     Onların Garfield kedisi varsa bizim de Kötü Kedi Şerafettin kedimiz oldu. Aslında Şerafettin yıllar öncesinde Bülent Üstün'ün kaleminden çıkan çizgi karekter. Bu başarılı karakterin karikatür serisinin birçok takipçisi olduğunu biliyorum ve daha dün çıkan filmi ise onları heyecanlandırdığına eminim. Kötü Kedi Şerafettin karekteri Bülent Üstün'ün sevdiği kedisi ölmesi üzerine aklına gelen bir fikir olduğunu öğrendim. Sevilmesinin nedeni olarakta Bülent Üstün'e göre günümüz insanlarının duygularını dışa vuramaması olarak değerlendirmiş.    
     Filmin fragmanını izledikten sonra Pixar animasyon filmleri tarzında ilk animasyon filmimiz olacağını düşündüm. Filmi izledikten sonra başarılı bir görseli olduğunu gördüm. Bu beni gerçekten sevindirdi. Animasyon filmi deyince çocuklar için olduğunu düşünmeyin hemen. Çünkü on üç yaş sınırı olduğunu belirteyim. Seslendirmeleri ise Uğur Yücel, Demet Evgar, Okan Yalabıyık, Ayşen Gruda ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi usta sanatçılarla gerçekten ayrı bir güzel olmuş. Eğer Kötü Kedi Şerafettin serisini önceden okumuş veya takip etmişseniz beğeneceğinize eminim. Daha önce adını bile duymamışsanız ön yargılı olmadan eğlenmek için sinemaya gidin derim. 
İyi seyirler..

Filmin Fragmanı

 

Usta oyuncuları bir araya getiren film


Ben Yusuf Arslan. Kısaca Acı bir kahve tadında blogunun yazarı, yüksek mühendis, posta pulu koleksiyoncusu, pikapların çoğu tozlu raflara kaldırılsa da plaksever ve yeni yerleri gezip görmeyi seven biriyim. Daha Fazlası

PAYLAŞ

BENZER YAYINLAR

SONRAKİ YAZI
« ÖNCEKİ YAZI
ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI »

11 yorum

yorum
6 Şubat 2016 22:08 delete

Kötü Kedi Şerafettin'i mizah dergilerinden tanımış hakikaten kötüymüş diye düşünmüştüm. Animasyon halleri daha tatlı olmuş. Seslendirme videosu da ayrıca çok güzel. İnsan izlemeye doyamiyor.

Yanıtla
avatar
7 Şubat 2016 00:09 delete

Valla ben ilk reklamlarını gördüğümde yine bir ürün reklamıdır diye geçirmiştim içimden ama şimdi sinemaya gidip seyretmek için sabırsızlanıyorum bir ayarlaya bilirsem hemen kaçacağım o beyaz perdeye :)

Yanıtla
avatar
7 Şubat 2016 09:57 delete

En kısa zamanda gideceğim. Çok merak ediyorum.

Yanıtla
avatar
7 Şubat 2016 14:27 delete

Seslendirme kadrosu gerçekten çok iyiymiş.

Yanıtla
avatar
8 Şubat 2016 02:49 delete

Görsel ve seslendirme gerçekten iyi olmuş. Her kötü olanın içinde gizli bir masumiyet yatarmış :)

Yanıtla
avatar
8 Şubat 2016 02:50 delete

İyi seyirler, umarım beğenirsiniz :)

Yanıtla
avatar
8 Şubat 2016 02:53 delete

Başarılı seslendirme kadrosu filme ayrı bir güzellik katmış :)

Yanıtla
avatar
11 Şubat 2016 11:28 delete

blog keşif etkinliği ile keşfettim, takipteyim . sizi de beklerim

Yanıtla
avatar
16 Şubat 2016 17:01 delete

Filmi izledim senaryo sıkıntılı olsa da görsel olarak çok başarılı bir iş diye düşünüyorum...

Yanıtla
avatar
25 Ocak 2017 01:06 delete

Görsel ve çizim güzeldi ama küçük çocukların Sinema salonunda olmasını istemezdim ağır arğo içerdiği için... izledim Güzeldi :) Sizden tekrar okumuş oldum :)

Yanıtla
avatar

Yazıma yorum yapabilmeniz için daha önceden hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Herhangi bir hesabınız yoksa anonim olarak da yorum yapabilirsiniz.