BİR KAHVE DAHA LÜTFEN!


Coffee
     Klasik pazar günlerinden biri bugün. Elime kahvemi almış, 14.katta bulunan evimin balkonundan güneşli ama bir o kadar da serin havayı içime çekerken baharın yaklaştığını anlıyorsun. Yarını düşünmeden uzun uzadıya bu anı yaşamak istiyorsun. Haberleri hızlıca okumak elinin ucundaki internete  bir tık kadar kolayken gazeteni açmışsın okuyorsun. Fakat günün tadını çıkarmak için gazetenin köşe yazılarına kendini kaptırmak istiyorsun. Ardından eline bulmaca eki gelir. Bulmaca çözmek ayrı kabiliyet ister. Günümüzde düzenli bulmaca çözen hala var mıdır acaba? Benim aklıma ilk dedem gelir. Ben ilkokula giderken oturur bulmaca çözen dedemi izlerdim. Boru sesi nedir? gibi basit soruları hemen yazsın diye kolunu çekiştirirdim. :)
Üniversiteyi bittirdim hala dedeme hayranım bu konuda. Neden mi çünkü koskoca tüm bulmacanın hepsini boş yer kalmayana kadar hala her hafta çözer. Peki ben ne zaman böyle güzel bulmaca çözecebileceğim?
Cevap: Kısaca hiç bir zaman.. :) 

     Bazılarınız diyecektir bak zamane çocuklarına. Ellerinde telefon, önlerinde bilgisayardan başka bir şey görmemişler. Bence yanılacaksınız. Aslında son sokaklarda oynayan çocuklardan oldum. Akşam yemeğine annem bana seslenince hemen eve giren türden. İstop, yakan top, 7 taş, saklanbaç gibi birçok oyunu sıkılmadan oynadık. Hatta şu an evin önündeki parka bakıyorum ve tatil olmasına rağmen bomboş. Parkta oynaması gereken çocuklar nerede şimdi? Tabi ki ya televizyonun yada bilgisayarın başındadır. Bu yönden kendimi çok şanslı hissediyorum.

Aklımdakileri yazmaya başlayınca yazı uzun uzadıya gidiyor. Sıkılmayasınız diye kısa kesmekte fayda var. Biraz günlük tarzı oldu bugünlükte böyle olsun. :)

Son olarak birkaç gün önce blogumun facebook sayfasını açtım. Hala beğenmemişiniz ona göre :)) buraya tık tık
 

Ben Yusuf Arslan. Kısaca Acı bir kahve tadında blogunun yazarı, yüksek mühendis, posta pulu koleksiyoncusu, pikapların çoğu tozlu raflara kaldırılsa da plaksever ve yeni yerleri gezip görmeyi seven biriyim. Daha Fazlası

PAYLAŞ

BENZER YAYINLAR

SONRAKİ YAZI
« ÖNCEKİ YAZI
ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI »

28 Yorumlar

 1. Bulmaca çözesim geldi. :)

  YanıtlaSil
 2. İşte bloggerlığın güzelliği...Kısa da olsa anlarımızı,ne düşündüğümüzü paylaşıp,bir diğerini belki en mutlu günlerine seyahate çıkarabiliyor,ya da hiç düşünmediği bir konuda düşünce yolu açabiliyoruz.Pazar günün ve bütün günlerin güzel,huzurlu ve sağlıklı geçsin Yusuf oğlum.Sevgiler.Ece ablan:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim, bilmukabele :)

   Sil
 3. Bulmaca dediğiniz zaman direk aklıma kendim geliyorum. Her Pazarınız en az bugunki kadar keyifli olsun ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolun, sizin de pazarlarınız keyifli olsun :)

   Sil
 4. Her pazar bizim evde bulmaca günüdür . Çok eski yıllardan beri. Armağanlı bulmacadan kazandığımız bir kitaplık dolusu kitabımız var. Geleneğimiz hala devam eder. Gerçi internet çıkınca çözen insan sayısı arttığından eskisi kadar kitap kazanmasak da her hafta çok zor bulmaca çözülür ve adrese gönderilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bir gelenek,bulmaca çözmeye sevene zor bulmacalar bile kolay gelir. Tabi biraz da pratik lazım :)

   Sil
 5. Hiç sıkılmadan okudum..Kalemine yüreğine sağlık..Sokaklardan çocuk seslerini çekilmesi ne kötü bir durum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle :( çocuklar sokağın neşesidir.. Onların yeri orası olmalı.

   Sil
 6. Ben bulmaca çözmeyi babamdan öğrendim. Hâlâ çok severim. Günlük gazete almasam da hafta sonu gazete okumayınca bir şeyler eksikmiş gibi hissederim. Bu alışkanlığı devam ettiren nadir kişilerdenim herhalde. Gazetelerin bulmacalarını biriktirip öğrencilerime götürüyorum. İstiyorum ki onlar da bulmaca çözmenin zevkine erişsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bulmacaları öğrencilerinize götürerek çok iyi bir şey yapıyorsunuz. Sevindim sizi gibi düşünceli hocaları olduğuna :)

   Sil
 7. bulmaca mı? en sevdiğim sık sık da alırım :))) Babamla birlikte çözmek çok keyifli, eşle de ayrı keyifliymiş... Bulmaca candır tavsiye ederim + su doku da! bende şanslılardanım, güzel çocukluğumuz geçti ;) Kalemine sağlık güzeldi ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sudoku güzeldir, bende severim. Nedense bulmacayı çözmekten ziyade çözenin yanında oturmayı severim :)

   Sil
 8. Dedem bulmaca çözerdi hep, bende isterdim böyle tık tık diye doldurmak o soruları beceremedim hiç, üzerine düşmedim, ama en azından sokakta oynayabilen şanslı çocuklardandık bizde, kaleminize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tık tık diye bulmacayı doldurmak için biraz pratik gerekiyor :)

   Sil
 9. Eskiden çok cozerdim. Unutkanligim için yeniden baslasam iyi olacak.

  YanıtlaSil
 10. bulmaca hiç çözmedim, güzel bişi olmalı yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bulmaca çözenlerde bağımlılık yaptığına göre güzel bir şey olmalı :)

   Sil
 11. bulmaca ayrı bir keyif , ben daha çok artık sudoku çözer gibiyim ama yine de düzenli olamadım ne yazık ki :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sudokuyu arada bende çözerim ama nedense çözmeye vakit bulamıyorum :)

   Sil
 12. Bulmaca çözmek... Çook uzun yıllar boyunca, ilkokuldan beri vakit bulamayana kadar yaptığım bir şey.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bulmaca güzel olmalı ki bağımlılık yapıyor. Günlük koşuşturmacalar maalesef vaktimizi hep çalıyor.

   Sil
 13. Merhaba,
  Ben de geldim ve bir bulmaca severim:))
  fulyapimlezzetler.blogspot.com

  YanıtlaSil
 14. Merhaba,
  Ben de geldim ve bir bulmaca severim:))
  fulyapimlezzetler.blogspot.com

  YanıtlaSil
 15. Bulmaca aklıma birden kendim geldim. Eskiden evinde soba kullananlar bilir, kilo kilo gazete biriktirilirdi evlerde. Bende her eski gazetenin arasındaki bulmaca ekini bulur çözmeye başlardım. Vay be ne günlermiş :)

  YanıtlaSil
 16. "Biraz günlük tadında oldu, bu kezde böyle olsun" demişsin. Zaten böyle yazılar çok daha samimi ve çok daha güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiğiniz için teşekkür ederim :) Sağolun..

   Sil

Yazıma yorum yapabilmeniz için daha önceden hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Herhangi bir hesabınız yoksa anonim olarak da yorum yapabilirsiniz.