Kırmızı Gülün Tebessümü Var

       Kırmızı gülün tebessümü var. Baharın gelmesi ile hasretliğini gidermek için bir bahanesi var. Güzelliğinin yanında bir de dikeni var. Dostları onun dikenini görmez. Onu uzaktan seveceksin çünkü fazla yakın olursan onu suistimal etmiş olursun. Hem onun canı yanar hem de senin canın. Sahip olduğun zamanın kıymetini bilmelisin yoksa sonbahardan sonra hasret başlar. Uzakta olan gönülden de ırak olur sanma, bir kere gönüle girdi mi yeri hep orasıdır. Sonrasında gözler hep yollarda kalır..

  red rose
  Fotoğraf: Yusuf Arslan

  Ben Yusuf Arslan. Kısaca Acı bir kahve tadında blogunun yazarı, yüksek mühendis, posta pulu koleksiyoncusu, pikapların çoğu tozlu raflara kaldırılsa da plaksever ve yeni yerleri gezip görmeyi seven biriyim. Daha Fazlası

  PAYLAŞ

  BENZER YAYINLAR

  SONRAKİ YAZI
  « ÖNCEKİ YAZI
  ÖNCEKİ YAZI
  SONRAKİ YAZI »

  11 yorum

  yorum
  Adsız
  13 Nisan 2016 13:17 delete

  uzakta olanın gönülden de uzak olması fikrini bende kabul etmiyorum ya kim olursa olsun illa sevgili değil.. uzak olsa da yakın olsa da gönlünde olması mesafeden bağımsızdır yani

  Yanıtla
  avatar
  13 Nisan 2016 14:26 delete

  Bahara ve güle ithafen, bir de, ayrılıkta gönül bağlarını onurlandıran ne güzel bir yazı Yusuf oğlum.Resimdeki ebruli gül nefis...Baharın dünyaya ve vatanımıza hayırlarıyla yerleşmesi dileğimle...

  Yanıtla
  avatar
  14 Nisan 2016 00:31 delete

  Doğru söylüyorsunuz mesafaye bağlı değil bence kişiye bağlı bir şey..

  Yanıtla
  avatar
  14 Nisan 2016 00:32 delete

  Teşekkür ederim :) İnşallah bahar bizlere hayırlar getirir.

  Yanıtla
  avatar
  15 Nisan 2016 00:06 delete

  Ne güzel demişsin öyle Yusuf! Kalemine sağlık ki ;) Yalnız o gül sadece kırmızı değil sarı da var :)))

  Yanıtla
  avatar
  16 Nisan 2016 19:08 delete

  İlginç, sarı kırmızı gül yapmışlar:) Bizim bahçede pembeli beyazlı güllerimiz var açmaya başladılar. Gonca hallerini seviyorum. Ama açınca kokuyorlar o vakit daha da güzel oluyorlar. Dokunmak yok. Malum dikenleri var, mesafeyi koruyarak seviyoruz. :)

  Yanıtla
  avatar
  16 Nisan 2016 23:48 delete

  Teşekkür ederim, haklısın sarı da var :))

  Yanıtla
  avatar
  16 Nisan 2016 23:54 delete

  Dedemin bahçesinden eve getirdiğimiz gül. Orada o kadar nadir güller var ki görünce renklerine inanmazsın. :) Özen gösterirsen tüm bitkiler en güzel haliyle sana kendini gösterir. :)

  Yanıtla
  avatar
  17 Nisan 2016 09:16 delete

  Artık güller de sahte. Kokusu yavan, dikeni eksik. Yani ister yakından, ister uzaktan sev farketmez 😊

  Yanıtla
  avatar
  19 Nisan 2016 00:24 delete

  Haklısınız, artık her şeyin sahtesi var. :)

  Yanıtla
  avatar
  20 Nisan 2016 08:19 delete

  Blogları geziyordum, bir uğrayayım dedim. Nevruz müjdelerle gelsin inşallah. Ebruli gül, her şey gibi Allah'ın sanatı... Ben de bloguma beklerim kardeş.

  Yanıtla
  avatar

  Yazıma yorum yapabilmeniz için daha önceden hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Herhangi bir hesabınız yoksa anonim olarak da yorum yapabilirsiniz.