Sonbaharın geldiğini nasıl anlarız?

1- Havanın erken kararması ile günlerin kısaldığını anladığımız an,2- Havalar bir soğuk bir sıcak olduğundan ne giyeceğini bilemediğin an, (Elinde yedek bir hırka ile dolaşırsın.)


3- Doğa yeşil renkten sarı renge dönüşmeye başladığı ve ağaçların yapraklarını dökmeye başladığı an,


4- Manav ve market reyonlarında kavun,karpuz gibi yaz meyveleri yerini turunçgil meyvelerine bıraktığı an,


5- Mevsim geçişlerine adapte olamadığından doktordan alınan raporlu izinlerde artış görüldüğü an,


6- Televizyondaki dondurma, soğuk içecek reklamlarını artık görmezsin. kahve ve çay reklamları sürekli oynatılmaya başladığı an,


7- Mağazalardaki yeni sezon ürünlerinin sanki yazın üstüne bir şey giymemişsin gibi kalın elbiselerin satılmaya başladığı an, 

Artık Sonbahar gelmiş demektir. Elinize kahvenizi alıp kitap okuyarak, yürüyüş yaprak, sinemaya giderek ve doğayı fotoğraflayarak bu mevsimin tadını çıkarmanız dileğiyle.

Ben Yusuf Arslan. Kısaca Acı bir kahve tadında blogunun yazarı, yüksek mühendis, posta pulu koleksiyoncusu, pikapların çoğu tozlu raflara kaldırılsa da plaksever ve yeni yerleri gezip görmeyi seven biriyim. Daha Fazlası

PAYLAŞ

BENZER YAYINLAR

SONRAKİ YAZI
« ÖNCEKİ YAZI
ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI »

8 Yorumlar

 1. Sabah ve akşam serinliği, öğrencilere sorsan okulların açılması ve her mevsimin iyi ki geldi dedirten güzellikleri. Yazdan daha fazla da yazıp, çizme isteği.Elinize zağlık

  YanıtlaSil
 2. Geçti bahar hazan erdi bu yerde
  Deli gönül yine dertte kederde

  Bana bu şarkıyı çağrıştırır sonbahar

  YanıtlaSil
 3. Şimdiden yaz meyvelerini özledim 😂 Yeşil erik, kayısı, kiraz... Ama her mevsimin de ayrı bir güzelliği var. İnşallah hayırlı geçer.

  YanıtlaSil
 4. Güzel tespitler :-) Sonbahar geldiği için mutluyum. Yazın sıcağından sıkılmıştım ben.

  YanıtlaSil
 5. Evet Yusuf oğlum. İnsanların hüzünlendikleri, daha hassaslaştıklarından da anlaşılır. Duygusal oldu ama ben buyum. Güzeldi. Sonbaharın sağlıklı, mutlu ve huzurlu geçsin :)

  YanıtlaSil
 6. En sevdiğim mevsim , bence çok huzur verici zamanları sonbahar barındırıyor

  YanıtlaSil
 7. En bi sevdiğim.. Bahar aylarına bayılırım. Hele de sonbahara.. Tespitler çok yerinde olmuş. ^^

  YanıtlaSil
 8. Tespitler gerçekten 10 numara şimdi kalın giyinsen olmayacak ince giyinsen üşeteceksin hepimiz lahana modası ile ortalıkda dolanacağız :D Ya bide hava erken kararmasın üzülüyorum öyle olunca :)))

  YanıtlaSil

Yazıma yorum yapabilmeniz için daha önceden hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Herhangi bir hesabınız yoksa anonim olarak da yorum yapabilirsiniz.