Hayal Panosu Yapın


Hayal panosu diye yazınca biraz garip oldu. Ne hayali? Pano mu?

İnsan büyüdükçe hayal kurmakta zorlanıyor. Nasıl olsa olmaz tarzında bahaneler türemeye başlıyor. Bu işi küçük bir çocuğun yüzme bilmeden, korkusuzca havuza atlamasına benzetiyorum. Bu çocuk daha işin farkında değil iken bir anda havuza atlar ve yüzmeyi öğrenir. Bu kadar basit. Ama büyüdükçe işler biraz karmaşıklaşıyor.  Korkular ortaya çıkıyor. Aynen hayaller için de böyle oluyor. Büyüdükçe korkular çevremizi sarıyor, hayaller de küçülüyor. Hayallerimizi canlı tutmak için bu işi biraz görselleştirelim. 

Elimize önce güzel bir mantar pano alalım. Biraz da raptiye alalım. Elinizde bunlar yoksa isterseniz iki tutmaç arasına ip de gerebilirsiniz. Önemli olan fotoğrafları asabileceğini bir yer olsun. Hayalin seyahat mi? O zaman bir pasaport fotoğrafı koy ya da gezmek istediğin bir yerin. Başka hayalleri de bu şekilde size hatırlatması için asın. Astığınız resimlerin yerini değiştirmeyin, sabit dursun. Bir yılın sonunda ,yolun neresindeyim, diye kendinize sormuş olursunuz.  Hayallerinize eğlenceli bir şekilde ulaşmaya çalışırsınız.

Hayal panonuzdakilerin hemen gerçekleşmiyor olması sizi hayal kırıklığına uğratmasın. Bu bir süreç. Panonuzdakileri yaşamaya devam edin ve birkaç hafta deneyip olmadı diye bırakmayın. Unutma ki; peşinden koşacak sabrın varsa, hayallerin gerçek olur.

Umarım bu tavsiye yazım teşvik edici olmuştur. Haydi o zaman, hayal panosu yapmaya..

pano

Ben Yusuf Arslan. Kısaca Acı bir kahve tadında blogunun yazarı, yüksek mühendis, posta pulu koleksiyoncusu, pikapların çoğu tozlu raflara kaldırılsa da plaksever ve yeni yerleri gezip görmeyi seven biriyim. Daha Fazlası

PAYLAŞ

BENZER YAYINLAR

SONRAKİ YAZI
« ÖNCEKİ YAZI
ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI »

14 yorum

yorum
3 Kasım 2016 10:05 delete

Çok iyi fikir. Sürekli gözümüzün önünde olursa motive eder hem de.

Yanıtla
avatar
Adsız
3 Kasım 2016 11:29 delete

peşinden gidecek cesaretin varsa hayallerin gerçek olur :)

Yanıtla
avatar
3 Kasım 2016 18:21 delete

İnternetten alış veriş yaparken iki tane almıştım. Hazır hatırlattın Yusuf oğlum. Kızım evin düzenini sağlar. Çalışma masamın yanındaki duvara asayım. Raptiyeleri de yanındaydı aldığımda. Yararlı bir öneri. Emeğine, aklına sağlık :)

Yanıtla
avatar
3 Kasım 2016 22:15 delete

Biz yapmistik esimle 😊

Yanıtla
avatar
4 Kasım 2016 01:49 delete

Benim yazdığım son cümleye benziyor."Peşinden koşacak sabrın varsa, hayallerin gerçek olur." cümlesini sanırım bir filmden duymuştum.

Yanıtla
avatar
4 Kasım 2016 01:51 delete

Panoyu yapmanız güzel olacaktır. Bu aslında bir bakıma bazı şeyleri hatırlatma mahiyetinde de oluyor. :)

Yanıtla
avatar
7 Kasım 2016 21:37 delete

Bende denesem fena olmaz aslında. ilginç ve güzel bir fikir :9

Yanıtla
avatar
9 Kasım 2016 22:02 delete

Benim var kiiii :) Ama çok uçuk hayallerim var, pano bile bana bakıp 'ya hadi ordan' diyecek gibi sanki.Neyse çok güzel yazıydı :) Kalemine sağlık :)

Yanıtla
avatar
10 Kasım 2016 00:02 delete

Teşekkür ederim. Siz yine de hayallerinizi büyük tutun ve emin olun ki bazıları gerçekleşecektir. :)

Yanıtla
avatar
10 Kasım 2016 00:03 delete

Teşekkürler :) Bir yerden hayal panosu yapmaya başlasanız iyi olur..

Yanıtla
avatar

Yazıma yorum yapabilmeniz için daha önceden hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Herhangi bir hesabınız yoksa anonim olarak da yorum yapabilirsiniz.