Madalyonun Öteki Yüzü


Her insanın bir kusuru vardır. Kimin kusuru az kiminki fazla, farkındalık görecelidir. Kusurlarımız genellikle bir şeyi umursamamaktan gelir. Bazen kişi kendisi için istediğini başkası için düşünmez. İnsan yaptığı kusurlarını farketmiyorsa acınası bir vaziyet ortaya çıkar. Toplumda yaşayan insan, kusurlarından dolayı karşısındakinin huzurunu bozmasına sebep olur. Bu da huzursuz olan kişinin işini iyi yapamamasına yol açar. Bu zincirin halkalarının uzadığı gibi uzayıp gider.

Diğer tarafa baktığımızda kusurlu olan şahısa ilk başta herhangi bir sorun oluşturmayacağını aklımıza getiririz. Fakat böyle düşündüğümüzde büyük bir yanılgı içinde olduğumuzu fark ederiz. Asıl en büyük sıkıntıyı kusurlu olan kişi çeker. Bu şahıs öncelikle halinden rahat ve hiçbir şeyden taviz vermeden yaşar. Gün geçtikçe çevresindeki insanların azaldığını farkına varır. Bir bakmış ki sırtını dayayabileceği bir dostu bile kalmamıştır. Sonra, neden insanlar tarafından dışlanmışım, diye düşünmeye başlar. Hatasını anladığında geç kalmış olabilir.

Meseleyi bulup düzeltmeye çalışırsa, o kişi adına ne mutlu. Ancak böyle bir çabaya girmeyen kişi adına da yapılacak bir şey yoktur.

Y.A

Ben Yusuf Arslan. Kısaca Acı bir kahve tadında blogunun yazarı, yüksek mühendis adayı, seyahatperest ,pul koleksiyoncusu ve araştırmayı seven biriyim. Daha Fazlası

PAYLAŞ

BENZER YAYINLAR

SONRAKİ YAZI
« ÖNCEKİ YAZI
ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI »

5 yorum

yorum
16 Haziran 2017 06:42 delete

Az bir çaba ile çok şey düzelir ama hep karşı taraftan beklenir.

Yanıtla
avatar
17 Haziran 2017 12:13 delete

Çoğu zaman dediğiniz gibi oluyor.

Yanıtla
avatar
19 Haziran 2017 13:29 delete

Yusuf Bey sıkıntı da şurada başlıyor bizim insanımız genelde kusurlu olduğunu kabul etmek istemiyor. Oysa kimse mükemmel olamaz ki! Kusurlarıyla kabullenmekte çözüm değil değil o kusuru saptadıktan sonra aynen sizin dediğiniz gibi düzeltilme yoluna gidilmeli. Çünkü insan ancak kendini böyle geliştirebilir.

Yanıtla
avatar
20 Haziran 2017 18:37 delete

Merhaba! :) Blogunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım. Sizide kendi bloguma beklerim,takip ederseniz mutlu olurum 💎 www.nurundelidolublogu.tk 💎

Yanıtla
avatar
21 Haziran 2017 22:26 delete

Evet, maalesef dediğiniz o sorun günümüzde çok var.İnsanımızda düşüncesizce ben ne yaparsam doğru anlayışı var ve bence bu aileden kaynaklı el bebek gül bebek yetiştirilmesinden oluyor.

Yanıtla
avatar

Yazıma yorum yapabilmeniz için daha önceden Google hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmektedir.