BLOG YAZIYORSAK BİR SEBEBİ VAR

 
    
Bana, en mutlu olduğun anlardan biri nedir diye sorarsanız, bunların içinde kesinlikle blog yazmak olacaktır. Zaten severek yapmazsan devamı gelmez bu işin. Hevesle açılıp sonra bir daha ayak basılmayan birçok çöp blog sayfası mevcuttur. Takip ettiğim bir sürü blog yazarı var. Hatta telefonumun tarayıcısında liste halinde sıralı duruyorlar. Canım mı sıkıldı hemen sırayla baştan aşağıya doğru tüm blogları ziyaret ediyorum. Eğer blog yazarı bir ay boyunca yazı girmezse meraklanıyorum. Blog sevgisi bende böyle oldu. Sadece yazmak değil benim için ayrıca blogları okumaktır. İnternette bir konu hakkında bir şey aratacaksam arama motorlarına aradığım şeyin sonuna blog yazmayı ihmal etmiyorum. İstediğim bilgi bir haber sitesi yerine bir blogda çıksın istiyorum. Blog yazarları daha içten daha samimi oluyor. Yalnız kopya içeriklerle dolu sayfaları görünce canım sıkılıyor ve hemen oradan uzaklaşıyorum.

Ben genelde yazılarımı uzun tutmayı seviyorum. Uzun tuttukça o yazıyı okuyan sayısı azaldığını farkediyorum. Bu beni gerçekten üzüyor. Eğer ben faydalı olabildiğimi düşünüyorsam uzun yazıları paylaşmaktan çekinmiyorum. Sizde öyle yapın. Faydalanmak isteyen elbet bir kişi bile olsa olacaktır. Blogları ziyaret ettiğinizde sosyal hesaplardan takip etmeyi ve yorum bırakmayı unutmayın. Birçok kişi gereksiz gibi görse de blog yazarının tek tesellisidir. Yorumlara ben bunu beğendim veya siteme beklerim diye değil de yazılan yazı hakkında olsun lütfen. Emin olun ki blog yazarı güzel yorum yapanın hesabına girip sayfasına bir göz atıyordur. En azından ben böyle yapıyorum. Yorumlar tavsiye veya öneri tarzında da olabilir. Bu yazarı daha çok mutlu edecektir.

Herkese iyi bloglar..


Ben Yusuf Arslan. Kısaca Acı bir kahve tadında blogunun yazarı, yüksek mühendis, posta pulu koleksiyoncusu, pikapların çoğu tozlu raflara kaldırılsa da plaksever ve yeni yerleri gezip görmeyi seven biriyim. Daha Fazlası

PAYLAŞ

BENZER YAYINLAR

SONRAKİ YAZI
« ÖNCEKİ YAZI
ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI »

65 yorum

yorum
21 Nisan 2016 22:22 delete

Ben bu aralar nadasdayım. Uzun yazmaya gelince okur açısından bakmak gerekli. Ben uzun yazı yazmayı ve okumayı pek sevmiyorum. Sıkıliyorum.

Yanıtla
avatar
Adsız
21 Nisan 2016 22:23 delete

Blog okumayı bende çok seviyorum. Ancak bir çok blog yazan arkadaşın Facebook sayfasının olmadığını görüyorum. Devir artık Facebook üzerinden takip devri. Ben feedly kullanımını bile Facebook Haber Kaynağı yüzünden bıraktım.

Konuya dönmek gerekirse. Elinize sağlık diliyorum. Yazmaya devam edin biz okuyacağız...

Yanıtla
avatar
21 Nisan 2016 22:32 delete

Facebook twitterım var ama aktif kullanmıyorum. Blog ortaminı ben kaçış yeri ve kirlenmemiş bi yer olarak görüyorum. Yazmaya gelince devam etmem sanırım ama okurum yorum yaparım konuk olurum bazen. Saygilar

Yanıtla
avatar
21 Nisan 2016 22:37 delete

Yusuf oğlum dersem aşırıya kaçan bir hitap olmaz dilerim.Ben bloğuna çekilip dışarıyı merak etmeyen zihniyeti anlayamam.Ben de takip ettiklerimi göremeyince inan merak ediyorum.Yorum yapmayı hele yazmak kadar seviyorum.Çeşitli konular ve düşünce şekilleri, duygular beni daha çok şevklendiriyor yazmaya.İyi yayınlar ve iyi geceler dileklerimle.Ece ablan.

Yanıtla
avatar
21 Nisan 2016 23:54 delete

Ben de samimi davranmak gerektiğini düşünüyorum. Bir blogu takip ederken yorum atarken veya paylaşırken gerçekten isteyerek, beğendiğim için yapıyorum. İnsanlar samimiyeti gördükten sonra karşılığını bir şekilde veriyorlar zaten. Yazarken de aynı şeyler geçerli. Dediğiniz gibi yorumlar tek teselli. Bana çok şevk veriyor gelen yorumlar. Gelmediğinde direk kendimde kusur arıyorum. :) yazınız çok güzeldi, teşekkür ederim. :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 01:56 delete

Aslında burda asıl amacımız, birikimimizi, hislerimizi, düşüncelerimizi paylaşmak. Fakat bazen sanki asıl amacımız yorum almakmış gibi odaklıyoruz kendimizi farkında olmadan. Aslında asıl amacımız kendimizi mutlu etmek ve başkalarına, aynı sıkıntıyı veya eksikliği veya öğrenme ihtiyacı duyanlara yardımcı olmak olsa da. Bu amacı kendimize ara ara hatırlatırsak, büyük beklentiler içine girmezsek her şey daha da kolaylaşıyor sanki. Keyifli bi yazı olmuş, teşekkürler :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 02:05 delete

Instagram bu denli popüler olmadan evvel (sanırım iki yıl önceydi )takip ettiğim bir çok blog arkadaşımı her gün ziyaret eder kumanda panelinde yayınlarını görünce sanki her biri penceresini açmış komşum gibi görürdüm. .sonra instagram geldi ve bir çok kişi bloglarına bakmaz oldu kaderine terk edildiler.Blog dediğiniz gibi hem daha samimi hem daha da dürüst bazen ..çok fazla özel hayatı teşhir etmeyen gerçekten bir şeyler katmak amaçlı atılanlar ise benim de tercihim..içinde sevgi olmalı herşeyin.

Yanıtla
avatar
Adsız
22 Nisan 2016 07:36 delete

Bir blog yazarının yazılarının okunduğunu görmek kadar mutlu edecek bir şey yoktur. Çok güzel bir yazı olmuş.

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 08:10 delete

blog yazmak da okumak da çok güzel. ben de bu aralar ne yazmaya ne okumaya fırsat bulabiliyorum ama bulduğum ilk fırsatta geliyorum işte :) uzun yazmak olayına gelirsek, bilgi amaçlı verilen yazılar uzun olabiliyor ve okuyan kişinin ihtiyacını karşılayan bilgilerse bunlar ne kadar uzun olursa olsun okunur zaten. ama kişisel ya da deneme tarzındaki yazılar uzun oldu mu bi noktadan sonra dikkat dağılıyor ve maalesef sonuna kadar okunmuyor. bu okuyucunun yazıdan aldığıyla ilgili biraz. neyse, her şeye rağmen bu alem çok güzel, biz bize yeteriz okuruz :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 09:40 delete

2010 yılında tanıştım blog alemi ile okadar güzel arkadaşlar dostlar edindim ki... bazen bende yazmıyorum uzun zaman ama ayrı kalamiyorum farklı hayatlar farklı tecrübeler okumak hoş oluyor..

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 09:51 delete

Blog yazmak ve okumak özellikle okumak benim için günlük rutin haline gelmiş durumda :) sosyal hesaplar revaçta olsalarda bence hiç bir zaman blogun yerini tutmayacak :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 11:42 delete

Blog yazmak gerçekten emek istiyor. Blog yazılarını okumak keyifli. Yazılar uzun olursa okuması biraz zor oluyor.

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 13:27 delete

kopya içerik oluyo mu ya bloglarda ben hiç rastlamadım ya da rastlasam da anlamadım :) bence bir yazı uzun olmamalı blogda, uzunsa birkaç bölümde yayınlanmalı. bir de, senin isvaç anıların hangi yazılarında idi yaa. hepsini okumak istiyorum da :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 15:26 delete

Düşüncelerine aynen katılıyorum. Blog yazmaya bir süre ara verdim ama hep aklımda. bu yazıdan sonra özlemim 2 kat daha arttı. :(

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 17:29 delete

Yazıların uzun olunca okunmaması gerçekten çok kötü bence de...
O düşünce ile istediği gibi yazamıyor da insan :/
Benim de uzun zamandır merak ettiğim bir blogger arkadaş var, umut ediyorum yakın zamanda geri döner...

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 17:56 delete

blog enteresan bir yapı , ciddiye alıp yapanlar için farklı , vazgeçilmesi zor bir dünya , dediğiniz gibi yorumlar olmazsa olmaz :D

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 20:37 delete

Bəlkə də bütün bloggerlər eyni fikirdəyik. Hər cümləylə razıyam. Blogda yazıma rəy/yorum gəlməyəndə əməyimin bəhrəsini görmədiyimi oxunmadığını düşünüb pis/kötü hiss edirəm. Eyni zamanda google da axtradığım şeylərə mən də blog yazıb elə axtarıram. Bloglarda bloggerlərin daha səmimi olduğunu düşündüyüm üçün. Bəzən bloglarda reklam yazılar da görsəm sevmirəm bu bloggerin obyektivliyinə zərər kimi görünür mənə daha çox. Bloglarda hər mövzudan oxumağı sevirəm. Blog dostlarım yazmadığı zaman indi hardadır nə edir səbəb nədir ki bloga gəlmir deyə düşünürəm mən də. Blog yazarkən upuzun yazmağı və sadəcə bloga çox vaxt ayırmağı sevirəm. Amma dediyin kimi uzun yazıları oxuyan azalır ancaq insan yenə də yarımçıq yazıdansa, tam olsun istəyirəm deyə qısalda bilmirəm çox vaxt :D Çox gözəl yazıdır. Bir bloggerə niyə blog yazırsan və ya nə əldə edirsən dedikdə bu yazını oxusa cavab tapar. :) (uzunmu yazdım nə :D))

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 21:31 delete

Öncelikle teşekkür ederim :) blogumun facebook sayfasını daha yakın zamanda açtım, daha önce açmam gerektiğini geç farkettim. Diğer platformlar zaten varım :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 21:33 delete

Estağfirullah Ece abla ne aşırıya kaçması :) İstediğin gibi hitap edebilirsin. Güzel yorumların için sağol. Sevgiler, saygılar..

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 22:21 delete

Bende güzel yorumun için teşekkür ederim :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 22:24 delete

Sağolun :) Güzel yorum almak blogger için amaç olmamalı zaten sadece amaca giderken yolun kenarındaki o güzel çiçekler gibi bir şey :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 22:26 delete

Sevgi içinde bulunduğu her şeyi güzelleştirir..

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 22:33 delete

Haklısın biz bize yeteriz :) sağol Dilek biz seni biliyoruz ve bu aralar ara verdiğini de farkettik. Blog alemine geri dönünce merak etme yalnız bırakmayız seni :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 22:37 delete

Bence de tutmayacak ve hatta tutamayacak :) Yorumunuz için sağolun..

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 22:47 delete

Kopya içerik üreten bir blogla bir kez şans eseri karşılaştım sonrasında kısa süre içinde yazmayı bıraktığını da gördüm :) Blogumun ilk yazılarında erasmusla karışık isveç anılarımından bahsediyordum. Daha o zamanlar ilk defa blog yazmaya başladığımdan birkaç yazı haricinde biraz basit yazılar olmuş olabilir :) Ama her an İsveç hakkında yazabilirim çünkü herşeyiyle en iyi bildiğim bir ülkedir kendisi :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 22:50 delete

Teşekkür ederim, o zaman daha fazla ara vermeden tekrar blog yazmaya dön ve takipçilerini sevindir :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 22:51 delete

Umarım o arkadaşın blog yazmaya geri döner. İstersen kendisine ulaşmayı dene belki faydası olacaktır :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 22:53 delete

Yazmak gönül işi olduğundan bloglar ciddiye alınması gerekiyor :)

Yanıtla
avatar
22 Nisan 2016 22:57 delete

Yok uzun yorum olmuş ama sen yaz biz okuruz :) Güzelce her şeyi açıklamışsın, değerli yorumların için çok sağol :)

Yanıtla
avatar
23 Nisan 2016 01:01 delete

Aynen, çiçekler tabiri gayet güzel karşıladı :)

Yanıtla
avatar
23 Nisan 2016 16:01 delete

Bu blog olayı çok enteresan. Bu yüzden bir sürü cezve yakmışlığım var. Neskafe içmek için suyu cezveye koy, pc yi aç bloglara dal... Az önce maillere girdim. Yeni yayın mailinizi görüp sonrada yazınızı okuyunca ve dahi kahve sevdiğiniz aklıma gelince... Bu sefer cezveyi kurtardım :) İyi bayramlar diliyorum.

Yanıtla
avatar
23 Nisan 2016 16:40 delete

Cezveyi iyi kurtarmışsınız :) Benzer durumları bende çok yaşadım. Pc başında zaman hızlı geçiyor. Teşekkürler güzel yorumlarınız için iyi bayramlar :)

Yanıtla
avatar
23 Nisan 2016 18:40 delete Bu yorum yazar tarafından silindi.
avatar
25 Nisan 2016 09:50 delete

Ne kadar güzel bir yazı olmuş. Gelen giden olmasa da yazın, yazalım. Yazmak bir ihtiyaç bana göre uzun, kısa, okunmuş, okunmamış fark etmez. Biz keyifle yazalım yeter. Sevgiler :)

Yanıtla
avatar
25 Nisan 2016 11:04 delete

İşin en güzel tarafı da bu zaten başkaları neler yazıyor merakı..O olmasa bir anlam kalmıyor..

Yanıtla
avatar
26 Nisan 2016 11:27 delete

Hayatta birbirinden ayrı tutulamayan nadir eylemlerden ikisi de.. Yazıyorsan okuyorsun, okuyorsan da mutlaka birşeyler yazmak istiyorsun (tabi her okuyan yazmıyor ayrı mesele / ancak her yazan mutlaka okur en azından kendi yazdığını okur). Uzun yada kısa takılmıyorum ben. Duygu ve düşünceler üzerine yazılmış olması yeterli.. Sevgiler,

Yanıtla
avatar
26 Nisan 2016 20:21 delete

Ben de blog yazmayi çok seviyorum. Sosyal aglarls kiyaslanamaz. Yazi uzunluguna gelince, bazen kelimeler yetmiyor bazen fazla geliyor. Sanirim anlattigimiz konuya göre degisiyor.

Yanıtla
avatar
26 Nisan 2016 21:18 delete

Haklısınız bazen bir şeyi anlatmaya kelimeler yetmeyebiliyor. Blog yazarı için bir şeyden sonra yanın gibi oluyor. :)

Yanıtla
avatar
26 Nisan 2016 21:20 delete

Teşekkürler :) Yazmak bir bakıma derdini, öğrendiğini veya sevincini bir başkasına paylaşmaktır.

Yanıtla
avatar
26 Nisan 2016 21:21 delete

Sağolun, yazmak güzeldir :)

Yanıtla
avatar
26 Nisan 2016 21:22 delete

Bir şeye merakın olmasa hiçbir şey yapamazsın zaten :)

Yanıtla
avatar
26 Nisan 2016 23:21 delete

"Blog Yazarlarına Güvenin" demiştim bir zamanlar önce. Zira onların patronları vicdanlarıdır. Güncel blog yazarlarını takip etmek adına ben de bir liste yaptım. Hemen hemen her gün en az on blog yazarının yazılarını okumayı düşünüyorum. Bunlardan bir tanesi siz olacaksınız...

Umarım her daim yazarız... Selamlar...

Yanıtla
avatar
27 Nisan 2016 19:35 delete

Çok sağolun Cemali Karaca bey :) Ne güzel açıklamışsınız blog yazarlarını. Hepbirlikte yazalım ve birbirimizi takip etmeyi ihmal etmeyelim. Sizi tanıdığıma memnun oldum..

Yanıtla
avatar
29 Nisan 2016 00:41 delete

Hiç bırakma yazmayı,biz hep burdayız...Biriz,beraberiz :)

Yanıtla
avatar
29 Nisan 2016 01:09 delete

Kopya içerik bende görmedim... genelde taratırken "blog yorumu" ekliyorum bende :) samimi içten paylaşım olursa uzun kısa fark etmiyor benim için ama okumayanların yaptığı yorumlar da komik oluyor hatta sabit ;) kalemine sağlık Yusuf!

Yanıtla
avatar
Adsız
29 Nisan 2016 10:25 delete

okumayıp yada blogu incelemeden yazılan yorumlar cidden tebessüm ettirici hemen farkedilen bir durum oluyor :)

Yanıtla
avatar
29 Nisan 2016 16:42 delete

Sorma 1 defnemasalı! Neler neler yaaaa 😂

Yanıtla
avatar
30 Nisan 2016 12:16 delete

Google aramlarında aracığımız cevapların bloglarda çıkmasını ummak ve bu yönde hareket etmek herhalde tüm blog yazarlarında vardır. Sonuçta hepimiz birimiz birimiz hepimiz için blog dünyasında :)

Yanıtla
avatar
1 Mayıs 2016 02:39 delete

Yazınızı ilk kez okuyorum, ben de ara veriyorum ama benimki teknik sebeplerden

Yanıtla
avatar
1 Mayıs 2016 06:55 delete

Buralar hep birlikte güzel :)

Yanıtla
avatar
5 Mayıs 2016 22:37 delete

Ben de blog yazmaya bu sene gördüğüm bir site sayesinde başladım strest atmak için de birebir duygu dolu cümleler yazmak :)

Yanıtla
avatar
6 Mayıs 2016 15:46 delete

Henuz cok yeni olmama ragmen ben de oyle hissediyorum. Anlatimdaki akiciliginizi cok sevdim. Umarim yazdikca bende oyle olabilirim. Haklisiniz bloglar daha samimi daha icten. Yanlis yapip yadirganma duygunuzu kesinlikle azaltiyor. Yillardir icinizde tuttugunuz ya da nasil anlatabileceginizin yolunu bulamadiginiz hikayelerinizi rahatca anlatabiliyorsunuz. Bir terapi gibi.

Yanıtla
avatar
7 Mayıs 2016 02:45 delete

Teşekkürler :) öncelikle aramıza hoş geldiniz :) Bir kişinin uzun süre blog yazıp yazmayacağı ilk baştaki heyecandan belli oluyor. Beklentisiz olursan her şey yavaş yavaş kendiliğinden geliyor. 2-3 yıl sonra arkana bakınca farketmeden birçok blog yazarı arkadaşı edinmiş ve kendini geliştirmiş oluyorsun. Bu gibi şeyler insanı mutlu etmeye yeter de artar. Kolay gelsin :)

Yanıtla
avatar
7 Mayıs 2016 02:46 delete

Kısa süre içinde tekrardan sizi aramızda görmek isteriz. :)

Yanıtla
avatar
7 Mayıs 2016 02:47 delete

Kesinlikle öyle, blog yazarının destekçisi yine blog yazarıdır.

Yanıtla
avatar
7 Mayıs 2016 02:48 delete

O zaman hoş geldiniz blog dünyasına diyelim. Blog yazarlığınız daim olsun :)

Yanıtla
avatar
17 Mayıs 2016 12:19 delete

Size kesinlikle katılıyorum, ben de blog yazılarını daha samimi buluyorum. Ve okumak gerçekten büyük keyif, özellikle de böyle renkli blogları. Ben de annelikten arta kalan zamanlarımda mümkün olduğunca aktif olmaya çalışıyorum blogda.
Görüşmek üzere :)

Yanıtla
avatar
17 Mayıs 2016 22:09 delete

Sağolun, bloglarda görüşmek dileğiyle :)

Yanıtla
avatar
25 Ekim 2016 08:39 delete

Çok güzel bir yazı olmuş, kaleminize sağlık. Hepimizin hislerine tercüman olmuşsunuz :)

Yanıtla
avatar
16 Temmuz 2017 00:46 delete

Bence uzun yazılar eğitici içeriklerde güzel ve zevkli oluyor da kişisel yazılarda daha hız bekliyor insan.

Yanıtla
avatar

Yazıma yorum yapabilmeniz için daha önceden hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Herhangi bir hesabınız yoksa anonim olarak da yorum yapabilirsiniz.